23 cze 2022

Konferencja naukowa pt. „Fałszywe alarmy pożarowe w systemach sygnalizacji pożaru” – komunikat nr 2

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w konferencji naukowej pt. „Fałszywe alarmy pożarowe w systemach sygnalizacji pożaru”, która odbędzie się w siedzibie Instytutu w dniu 21 września 2022 r. Konferencja kierowana jest do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych PSP, klientów CNBOP-PIB tj. producentów i dostawców wyrobów, w szczególności systemów SSP, projektantów, instalatorów, specjalistów i rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, a także innych osób zainteresowanych tematyką fałszywych alarmów pożarowych.

22 cze 2022

Relacja z konferencji naukowo-technicznej „Ochrona przeciwpożarowa obiektów budowlanych”

W dniu 31 maja br. w Kielcach odbyła się konferencja naukowo-techniczna pt. „Ochrona przeciwpożarowa obiektów budowlanych” zorganizowana przez Oddział Świętokrzyski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Komendę Wojewódzką PSP w Kielcach. Tematyka konferencji skierowana była do architektów, konstruktorów, rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, pracowników wydziałów architektury i nadzoru budowlanego oraz funkcjonariuszy pionu kontrolno–rozpoznawczego PSP.

14 cze 2022

Jubileusz 50-lecia CNBOP-PIB

CNBOP-PIB świętuje w tym roku Jubileusz 50-lecia swojej działalności. Ten wyjątkowy czas to okazja do upamiętnienia dorobku i zasług Centrum dla ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ale także refleksji na temat wyzwań stojących przed CNBOP-PIB w przyszłości. Instytut pragnie uczcić swoje święto w sposób szczególny, organizując szereg przedsięwzięć, koncentrujących się na przesłaniu:

50 lat CNBOP-PIB - W SŁUŻBIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA. 

7 cze 2022

Konferencja naukowa pt. „Fałszywe alarmy pożarowe w systemach sygnalizacji pożaru” – komunikat nr 1

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w konferencji naukowej pt. „Fałszywe alarmy pożarowe w systemach sygnalizacji pożaru”, która odbędzie się w siedzibie Instytutu w dniu 21 września 2022 r.   

30 maj 2022

Każdy może wesprzeć ukraińskich strażaków!

Na specjalną prośbę gen. Sergieja Kruka, Szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych (DSSN), przekazujemy informację, że istnieje możliwość dokonywania dobrowolnych wpłat na konto służby ratowniczej naszego sąsiada.

Przez obecną sytuację spowodowaną agresją Federacji Rosyjskiej, codzienna praca strażaków stała się jeszcze trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jednak, nie zważając na zagrożenie dla własnego zdrowia i życia, ratownicy ukraińscy na co dzień wypełniają swoje zadania zgodnie ze słowami złożonej przez nich przysięgi.

Wpłacając nawet najmniejszą kwotę, możemy im w tym pomóc.

17 maj 2022

Srebrny medal dla zespołu projektowego

W trakcie 15. edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2022, które odbyły się w Katowicach w dniach 11–12 maja br., srebrnym medalem odznaczono zespół projektowy w składzie: Robert Piec (SGSP), Wiktor Gawroński (SGSP), Przemysław Wysoczyński (SGSP), Daniel Wierzbicki (CNBOP-PIB), Wojciech Klapsa (CNBOP-PIB). Wyróżnienie przyznano za realizację projektu pt. „Innowacyjne stanowisko badawczo-treningowe TRENAŻER LNG służące do opracowania taktyki działań z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu PSP podczas zdarzeń LNG” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

12 maj 2022

Dzień Strażaka 4 maja 2022 r.

04 maja 2022 r. po raz kolejny mieliśmy okazję świętować Dzień Strażaka. Tegoroczne obchody były wyjątkowe ze względu na jubileusz 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Podczas obchodów podziękowano strażakom zarówno ochotniczych, jak i zawodowych jednostek straży pożarnych za zaangażowanie w służbę oraz życzono wytrwałości w ich codziennej pracy. Szczególną uwagę podczas tegorocznych obchodów zwrócono także na wytężoną pracę strażaków w ostatnich dwóch latach, co było związane z pandemią oraz obecnie z agresją Rosji na Ukrainę.

2 maj 2022

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy od 2004 roku. Jej kolorystyka oparta jest o barwy godła polskiego – białego orła w czerwonym polu. Bądźmy dumni z naszych barw narodowych!

 

28 kwi 2022

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2022

W dniach 25–27 kwietnia 2022 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa, podczas których CNBOP-PIB zaprezentowało wyniki projektu pt. „Program do oceny ryzyka wystąpienia awarii w obiektach przemysłowych stwarzających zagrożenie poza swoim terenem – EVARIS”. Głównym efektem projektu badawczo-rozwojowego, finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (nr umowy DOB-BIO7/09/03/2015) jest oprogramowanie „RAT-if”. To zaawansowane narzędzie informatyczne działa w oparciu o chmurę obliczeniową i służy do tworzenia modeli określających bezpieczne odległości obiektów przemysłowych od otaczających obiektów i terenów.