Brak zdjęcia
19 lis 2020

Obwieszczenie O Pisemnym Przetargu Publicznym Na Sprzedaż Środków Trwałych

Centrum Naukowo - Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. J. Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie ogłasza pisemny przetarg publiczny na sprzedaż używanych środków trwałych w postaci: KRAWĘDZIARKA mechaniczna  KM 4 rok prod. 1975, nr fabryczny 356 oraz NOŻYCE GILOTYNOWE NG-3B rok prod. 1974, nr fabryczny 859.

Brak zdjęcia
7 wrz 2020

Komunikat w sprawie nowych obszarów dobrowolnej certyfikacji zgodności

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku miło jest nam poinformować, że CNBOP-PIB uruchomiło nowe obszary dobrowolnej certyfikacji zgodności.

Aktualnie oferujemy  dobrowolną certyfikację zgodności dla wyrobów:

  • Systemy do oznakowywania ciągów komunikacyjnych
  • Stałe Urządzenia Gaśnicze do zastosowań innych niż budowlane (transport miejski, transport szynowy itp.)
  • Przenośne aerozole gaśnicze
  • Dyspergenty / Neutralizatory
Brak zdjęcia
16 kwi 2020

Obowiązek posiadania maseczek ochronnych w CNBOP-PIB

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy wszystkie osoby zainteresowane (gości, klientów, pracowników firm kurierskich i inne osoby odwiedzające CNBOP-PIB), iż na teren Instytutu wpuszczane będą wyłącznie osoby posiadające maseczki ochronne do zasłaniania ust i nosa.

Zalecamy również noszenie rękawiczek ochronnych podczas pobytu w CNBOP-PIB, lub alternatywnie mycie i dezynfekcję rąk.

Osoby nie posiadające maseczek ochronnych lub alternatywnie innej formy zasłaniania ust i nosa NIE będą wpuszczane na teren CNBOP-PIB.

Z trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników oraz Państwa prosimy o przestrzeganie ww. zasady.

Brak zdjęcia
14 kwi 2020

Komunikat dotyczący prowadzenia procesów dopuszczenia dla opraw oświetlenia awaryjnego przez CNBOP-PIB

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w celu uzyskania świadectwa dopuszczenia dla opraw oświetlenia awaryjnego wprowadzonych procesach zgodnie z pkt. 13.2 załącznika do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143 poz. 1002 z późn.zm.) Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy dopuszcza, jako opcję, możliwość stosowania alternatywnych (w stosunku do akumulatorów) źródeł energii elektrycznej, w postaci kondensatorów, występujących w oprawach awaryjnych z własnym zasilaniem.

Brak zdjęcia
17 lis 2016

Komunikat w sprawie zaworów w butlach stosowanych w aparatach powietrznych

Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do komunikatu CNBOP-PIB opublikowanego w dniu 15.07.2016 r. ws. zaworów stosowanych w aparatach powietrznych informujemy, że CNBOP-PIB opublikowało w tym zakresie następujący komunikat.

Brak zdjęcia
7 paź 2016

Notyfikacja Komisji Europejskiej na prowadzenie oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych w zakresie kabli i przewodów elektroenergetycznych, sterowniczych i telekomunikacyjnych

Szanowni Państwo,
informujemy że CNBOP-PIB uzyskało notyfikację Komisji Europejskiej na prowadzenie oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych (system 1+) w zakresie kabli i przewodów elektroenergetycznych, sterowniczych i telekomunikacyjnych.

Brak zdjęcia
7 paź 2016

Notyfikacja Komisji Europejskiej na prowadzenie oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych w zakresie klap dymowych

Szanowni Państwo,
informujemy że CNBOP-PIB uzyskało notyfikację Komisji Europejskiej na prowadzenie oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych (system 1) w zakresie klap dymowych.

Brak zdjęcia
26 kwi 2016

Komunikat dla jednostek ochrony przeciwpożarowej w sprawie dokonywania zmian (modernizacji) w pojazdach objętych świadectwem dopuszczenia

Szanowni Państwo,
w związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi dokonywania zmian (modernizacji) w pojazdach objętych świadectwem dopuszczenia w okresie jego ważności i po jego upływie, informujemy, że CNBOP-PIB opublikowało w tym zakresie komunikat.

Brak zdjęcia
30 mar 2016

Komunikat w sprawie wprowadzania do użytkowania wyrobów w przypadku cofnięcia udzielongo dopuszczenia

Szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi wprowadzania do użytkowania wyrobów na które cofnięto udzielone dopuszczenie, informujemy, że CNBOP-PIB opublikuwało w tym zakresie komunikat.