17 lut 2020

Konferencja Naukowa „Metody i narzędzia wspomagające proces oceny ryzyka awarii w obiektach przemysłowych”

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na konferencję naukową „Metody i narzędzia wspomagające proces oceny ryzyka awarii w obiektach przemysłowych”, która odbędzie się w CNBOP-PIB w dniu 10 marca 2020 roku. Konferencja organizowana jest w ramach projektu badawczo-rozwojowego pt. „Program do oceny ryzyka wystąpienia awarii w obiektach przemysłowych stwarzających zagrożenie poza swoim terenem - EVARIS”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - umowa nr DOB-BIO7/09/03/2015 o wykonanie i finansowanie projektu na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

12 lut 2020

Pierwsza Konferencja Naukowa „Oddziaływanie pożarów na środowisko i zdrowie: pierwotne i wtórne skutki w skali lokalnej i globalnej" (EHF 2020)

Serdecznie zapraszamy na I Konferencję Naukową Instytutu Inżynierii Bezpieczeństwa Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pt.

„Oddziaływanie pożarów na środowisko i zdrowie: pierwotne i wtórne skutki w skali lokalnej i globalnej” (EHIF 2020).

Konferencja odbędzie się 2 kwietnia (czwartek) 2020 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

31 sty 2020

XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Społeczeństwo i Ochrona Środowiska w Świetle Nowych Wyzwań w Dobie Cyfrowej Transformacji

Szanowni Państwo!

W dniu 20 maja 2020 roku w Centrum Naukowo Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie odbędzie się kolejna konferencja z zakresu cyberbezpieczeństwa, poświęcona zagadnieniu wykorzystania cyberprzestrzeni jako środowiska funkcjonowania współczesnego człowieka.

10 sty 2020

IX Konferencja DAFA „Ochrona przeciwpożarowa w obiektach budowlanych – aspekty projektowe i wykonawcze”

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w IX Konferencji naukowo-technicznej: „Ochrona przeciwpożarowa w obiektach budowlanych – aspekty projektowe i wykonawcze”, która odbędzie się w dniu 5 lutego 2020 r. o godz. 11:00 w Poznaniu w ramach BUDMY (Pawilon 7, sala 1AB).

10 sty 2020

Wizyta Zarządu Krajowej Izby Kominiarzy

20 grudnia 2019 w siedzibie CNBOP-PIB odbyło się spotkanie z przedstawicielami Krajowej Izby Kominiarzy. Gościliśmy pana Marcina Ziombskiego, Prezesa Zarządu Krajowej Izby Kominiarzy, pana Mirosława Antosa, Wiceprezesa i Rzecznika Prasowego Zarządu, a także panów  Adriana Redę, Mateusza Antosa oraz Piotra Antosa.

8 sty 2020

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

4 gru 2019

Uznanie certyfikatów CNBOP-PIB przez Państwo Katar

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż wydawane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy (CNBOP-PIB) certyfikaty stałości właściwości użytkowych (CPR) są uznawane przez Katarskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – Generalną Dyrekcję Obrony Cywilnej (ang. Ministry of Interior, Qatar – General Directorate of Civil Defence).

11 paź 2019

Festiwal Nauki w CNBOP-PIB

W dniu 26 września br. w CNBOP-PIB w ramach Festiwalu Nauki odbyła się lekcja festiwalowa pod hasłem „Zagrożenie – ale jakie?”. Zajęcia dla uczniów klasy 5 szkoły podstawowej nr 96 w Warszawie poprowadzili specjaliści z zespołów laboratoriów: Urządzeń i Środków Gaśniczych, Technicznego Wyposażenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Procesów Spalania i Wybuchów.

23 wrz 2019

CNBOP-PIB poszukuje wykładowców

Rozwój techniki, technologii, jak również coraz większa specjalizacja, przyczynia się do potrzeby poszerzania oferty CNBOP-PIB w zakresie specjalistycznych szkoleń.

Dlatego zapraszamy Państwa do współpracy w charakterze wykładowców w organizowanych przez nas przedsięwzięciach szkoleniowych. Poszukujemy specjalistów, praktyków z doświadczeniem z zakresu szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Proponujemy współpracę w ramach umowy zlecenia.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą realizowanych przez nas przedsięwzięć, programami szkoleń, co pozwoli Państwu  na poznanie specyfiki szkoleń i naszych wymagań.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu imasna@cnbop.pl (22) 76 93 304