Warsztaty: Analiza ryzyka w operacjach kategorii szczególnej z użyciem bezzałogowych systemów powietrznych (UAS)

Warsztaty: Analiza ryzyka w operacjach kategorii szczególnej z użyciem bezzałogowych systemów powietrznych (UAS)
16 mar 2021

Na mocy Rozporządzenia 2019/947 pilot UAS latający poza scenariuszem standardowym musi dokonywać wiarygodnej analizy ryzyka operacyjnego. Brak takiej analizy może doprowadzić do wypadku lotniczego. Wiedza, doświadczenie i umiejętności mogą skutecznie uchronić operatora UAS przed takim zdarzeniem i związanymi z nim konsekwencjami prawnymi.

Zapraszamy na unikalne warsztaty pn. "Analiza ryzyka w operacjach kategorii szczególnej z użyciem bezzałogowych systemów powietrznych (UAS)"; pomagające rozwikłać zawiłości przepisów prawnych i przygotować obecnych i przyszłych pilotów do prawidłowego wdrożenia nowych procedur wymaganych przepisami UE, a także do sprawnego wykonywania operacji - od planu misji, przez analizę ryzyka, zastosowanie w praktyce metodologii SORA (Specific Operations Risk Assessment) i predefiniowanej oceny ryzyka (PDRA), stosowanie scenariuszy standardowych, po zgłoszenie i przeprowadzenie lotu. W trakcie modułu praktycznego warsztatów ekspert przeprowadzi przykładową analizę ryzyka SORA. Uczestnicy warsztatów otrzymają wyczerpujące informacje w zakresie certyfikatu operatora lekkich systemów bezzałogowych statków powietrznych (LUC). Są to jedyne w Polsce warsztaty o tak szerokim, pełnym zakresie.

Najbliższa edycja kursu odbędzie się w dniach 12-16.04.2021 r. przy zgłoszeniu się minimalnej liczby 15 osób. Szczegóły szkolenia znajdują się w zakładce - LINK