Online Przeciwpożarowy wyłącznik prądu „PWP” 30.10.2023
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
Szkolenie realizowane przez Platformę e-learningową
Celem szkolenia jest przekazanie wprowadzonych zmian prawnych dotyczących krajowej certyfikacji wyrobów budowlanych oraz obowiązku wprowadzania do obrotu „przeciwpożarowego wyłącznika prądu”, wymienionego w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. 2016 poz. 1966), zmienionego rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 13.06.2018 r (Dz. U 2018. poz. 1233), zapraszamy do udziału w szkoleniu dotyczącym PWP.
Szkolenie skierowane jest dla projektantów instalacji elektrycznej, rzeczoznawców, zarządców i osób odpowiedzialnych za utrzymanie infrastruktury.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;
- Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
- Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
Oficer pożarnictwa, ukończył studia dzienne magisterskie w zakresie specjalności technicznej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz Studia Podyplomowe w zakresie Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Do czerwca 2015 r. był Zastępcą Dyrektora Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Wykładowca na podyplomowych studiach z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i bezpieczeństwa budowli w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Wykładowca na szkoleniach dla projektantów różnych branż (SSP, DSO, SUG, wentylacja pożarowa, odbiory obiektów budowlanych, itp.) organizowanych przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Ekspert i prelegent na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Autor wielu publikacji na tematy dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Współautor wielu projektów aktów prawnych oraz analiz i ekspertyz technicznych dotyczących zabezpieczenia przeciwpożarowego różnych obiektów budowlanych. Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych (od 1994 roku).
Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe Techniczna Ochrona Osób i Mienia prowadzone w Wojskowej Akademii Technicznej oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i bezpieczeństwa mienia. Projektant instalacji przeciwpożarowych i Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem pożarowym w elektroenergetyce oraz technicznych zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Prowadzi zajęcia w szkoleniach organizowanych przez CNBOP-PIB oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Autor kilkudziesięciu artykułów i licznych referatów wygłaszanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, współautor poradnika „Instalacje elektryczne i teletechniczne”, „Poradnika zarządcy nieruchomości” oraz „Przepisy techniczno-budowlane dla praktyków” autor książki „Instalacje przeciwpożarowe”. Współpracuje z czasopismami ElektroInfo, Zabezpieczenia, Administrator, oraz innymi. W 2009 roku laureat nagrody „Verba Docent” przyznawanej przez redakcję miesięcznika ElektroInfo. Posiada doświadczenie zawodowe związane z realizacją dużych projektów zabezpieczeń przeciwpożarowych w obiektach przemysłowych, magazynowych, biurowych i użyteczności publicznej, a także kwestiami bezpieczeństwa pożarowego w zarządzaniu nieruchomościami.
Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej, jako Specjalista Zespołu Laboratoriów Sygnalizacji Alarmu Pożaru i Automatyki Pożarniczej. Zajmuje się badaniami kwalifikacyjnymi, w tym badaniami funkcjonalnymi, środowiskowymi oraz kompatybilności elektromagnetycznej, na potrzeby certyfikacji urządzeń systemów sygnalizacji pożarowej, głównie central i głośników do dźwiękowych systemów ostrzegawczych oraz systemów zasilania. Wieloletni auditor wiodący lub techniczny dokonuje ocen zakładowej kontroli produkcji badanych wyrobów. Autor publikacji na tematy związane z ochroną przeciwpożarową budynków i obiektów budowlanych. Specjalista w zakresie badań na potrzeby certyfikacji elementów systemów sygnalizacji pożarowej oraz systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (central sygnalizacji pożarowej, central dźwiękowych systemów ostrzegawczych, głośników, zasilaczy), auditor inspekcji zakładowych kontroli produkcji. Autor kilkudziesięciu publikacji i referatów na konferencjach naukowo-technicznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.
Emerytowany oficer Wojska Polskiego. Rzeczoznawca – Audytor Stowarzyszenia Polskich Energetyków. Wykładowca na studiach podyplomowych prowadzonych przez SGSP oraz Politechnikę Wrocławską. Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki WAT, Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego SGSP. Ukończył studia podyplomowe na pięciu kierunkach. Jest autorem 17 publikacji książkowych oraz ponad 300 artykułów z zakresu zasilania w energię elektryczną obiektów budowlanych oraz z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Współautor normy N SEP-E 005 Dobór przewodów elektrycznych do zasilania urządzeń przeciwpożarowych, których funkcjonowanie jest niezbędne w czasie pożaru.
Od szeregu lat jest czynnym projektantem branży elektrycznej. Od początku istnienia miesięcznika elektro.info pełni obowiązki redaktora naczelnego.
Dzień I
- Stosowanie przeciwpożarowych wyłączników prądu w budynkach - w świetle wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej.
- Wykorzystanie PWP przez jednostki ochrony przeciwpożarowej – w kontekście jego funkcji i przeznaczenia.
- Wymagania formalno-prawne dotyczące PWP:
- wprowadzenie w temat;
- ocena zgodności PWP.
- Wybrane aspekty współpracy projektanta i Rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
- Konserwacja PWP.
- Badanie i wymagania dla przycisku PWP.
- Podstawy projektowania oraz sterowania PWP.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.