Szkolenie hybrydowe dla Rzeczoznawców: Uzgadnianie dokumentacji projektowej – nowe wymagania i ich stosowanie w postępowaniach przed właściwymi organami administracyjnymi, badania i certyfikacja wyrobów służących ochronie przeciwpożarowej brak miejsc
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka. Szkolenie realizowane z wykorzystaniem Platformy e-learningowej
W związku ze zmianami w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej dotyczącymi rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i samodzielnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, CNBOP-PIB otrzymało akredytację Komendanta Głównego PSP na prowadzenie szkoleń według przygotowanego i przedłożonego do KG PSP programu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jednodniowego, punktowanego szkolenia prowadzonego przez specjalistów CNBOP-PIB oraz praktyków współpracujących z Instytutem.
Szkolenie ma na celu przedstawienie rzeczoznawcom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pożarowego zawartych w przepisach techniczno-budowlanych oraz przeciwpożarowych. Poprzez zajęcia warsztatowe uczestnikom szkolenia zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady rozwiązań projektowych i ocena ich prawidłowości pod względem ochrony przeciwpożarowej, a także wyjaśnienia najczęściej pojawiających się problemów i błędów projektowanych.
Liczba punktów przyznana za szkolenie: 3 pkt.
Ilość godzin: 9
Szkolenie dla Rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, kandydatów na rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz specjalistów.
Osoby nie będące rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych podchodzą DOBROWOLNIE do testu na zakończenie szkolenia. Niezależnie od podjętej decyzji, zarówno w przypadku podejścia do testu lub nie otrzymują Zaświadczenie o uczestniczeniu w szkolenia.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;
- Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
- Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
Absolwent studiów magisterskich Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz studiów doktoranckich w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w zakresie informatyki na Politechnice Łódzkiej oraz zarządzania kryzysowego w SGSP.
Od 2018 roku Dyrektor CNBOP-PIB. Redaktor naczelny czasopisma naukowego CNBOP-PIB „Safety & Fire Technology”.
Pełni służbę w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowym Instytucie Badawczym na stanowisku Z-cy Dyrektora ds. Certyfikacji i Dopuszczeń. Specjalizuje się w ochronie przeciwpożarowej, technicznych systemach zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz ocenie zgodności. Absolwent studiów inżynierskich i magisterskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, ukończył również studia podyplomowe Menadżer Innowacji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stopień naukowy doktora nauk społecznych w zakresie nauk o bezpieczeństwie uzyskał w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich. Oficer PSP. Rzeczoznawca Komendanta Głównego PSP ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w zakresie Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Obecnie pełni służbę w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej Państwowym Instytucie Badawczym w Józefowie w Zespole Laboratoriów Procesów Spalania i Wybuchowości na stanowisku kierownika. Autor lub współautor wielu artykułów o tematyce bezpieczeństwa pożarowego oraz właściwości palnych materiałów budowlanych. W CNBOP-PIB zajmuje się tematyką ekspertyz technicznych budynków, opinii sądowych w zakresie ustalania przyczyn pożarów oraz badaniami w zakresie reakcji na ogień wyrobów budowlanych. Autor kilkudziesięciu opinii na temat przyczyn powstania pożarów rzeczywistych dla organów wymiaru sprawiedliwości. Członek Komitetów Technicznych PKN nr 27 ds. Pokryć podłogowych i palności wyrobów Włókienniczych, KT 53 ds. Kabli i Przewodów oraz KT 180 ds. bezpieczeństwa pożarowego obiektów.
Absolwent wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Od 2005 roku pełni służbę w Biurze Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, zajmując się zagadnieniami dotyczącymi technicznych zabezpieczeń w obszarze ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiciel Komendanta Głównego PSP w EU Fire Safety Network. W latach 2007-2009 wykładowca akademicki z zakresu metod obliczeniowych skutków wybuchów generowanych w środowisku pożarowym na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Autor wielu publikacji naukowych, technicznych i popularyzatorskich z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Od ponad 20 lat pełni służbę w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, w tym od 2015 r. na stanowisku naczelnika Wydziału Nadzoru Prewencyjnego w Biurze Rozpoznawania Zagrożeń (obecnie Biuro Przeciwdziałania Zagrożeniom) Komendy Głównej PSP, gdzie realizuje zadania związane z prowadzeniem skomplikowanych spraw w zakresie odwołań i zażaleń na akty administracyjne organów PSP, skarg do sądów administracyjnych oraz skarg na działalność organów PSP i pracowników tych organów. Ważnym obszarem jej aktywności zawodowej jest obszar prowadzonych przez PSP czynności kontrolno-rozpoznawczych oraz prowadzenia instancyjnych postępowań administracyjnych w zakresie nadzoru nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych. Aktywnie uczestniczy również w popularyzowaniu wiedzy na temat zagadnień związanych z przeciwdziałaniem poważnym awariom przemysłowym i ochroną przeciwpożarową, m.in. jest autorką kilkudziesięciu artykułów o wysokiej wartości poznawczej, ukazujących się na łamach prasy branżowej oraz wykładowcą na licznych kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych związanych z tą tematyką. Absolwentka Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Wydziału Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej. Ukończyła studia podyplomowe Bezpieczeństwo procesów przemysłowych na Politechnice Łódzkiej oraz Studium administracji na Uniwersytecie Warszawskim.
Uzgadnianie dokumentacji projektowej – nowe wymagania i ich stosowanie w postępowaniach przed właściwymi organami administracyjnymi, badania i certyfikacja wyrobów służących ochronie przeciwpożarowej – szkolenie CNBOP-PIB
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
Szkolenie hybrydowe – możliwość wyboru uczestniczenia w szkoleniu stacjonarnym lub on-line (wybór zaznaczamy w karcie zgłoszeniowej) – zasady organizacji dostępne są w Regulaminie przedsięwzięć szkoleniowych
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora do dnia 05.05.2023, po tym terminie otrzymacie Państwo potwierdzenie organizacji. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.