Do 2 września wszystkie szkolenia organizowane przez CNBOP-PIB będą realizowane w formule on-line.
Od 4 września wszystkie szkolenia będą realizowane w formie stacjonarnej, w siedzibie CNBOP-PIB, z wykorzystaniem elementów Platformy e-learningowej CNBOP-PIB
Oddymianie grawitacyjne 06.12.2022
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka
Celem szkolenia jest przekazanie specjalistycznej wiedzy związanej z oddymianiem grawitacyjnym. Podczas szkolenia omówione zostaną wymagania prawne, zasady projektowania instalacji oddymiania grawitacyjnego dla różnego rodzaju przestrzeni jak pasaż, hala czy klatka schodowa, zasady doboru odpowiedniego standardu w zależności od architektury obiektu oraz organizacja napływu powietrza kompensacyjnego. W trakcie szkolenia będą mieli Państwo okazję wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą z omawianego obszaru.
Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych tematyką oddymiania grawitacyjnego, chcących zdobyć odpowiednie kwalifikacje w tym zakresie, specjalistów ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, innych osób zainteresowanych tematyką szkolenia.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w formie pdf;
- Obiad i serwis kawowy;
- Zaświadczenie o uczestnictwie;
Absolwent i Wykładowca Politechniki Warszawskiej z ponad 19 letnim stażem. Specjalista w dziedzinie wentylacji pożarowej, wykładowca i prowadzący przedmiot Wentylacja pożarowa. Założyciel i od 11 lat kierownik studiów podyplomowych „Systemy oddymiania budynków – wentylacja pożarowa”. Autor lub współautor wielu artykułów i referatów z dziedziny wentylacji pożarowej oraz podręcznika akademickiego pt. „Wentylacja Pożarowa”. Autor licznych ekspertyz oraz koncepcji technicznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego (m.in. dla portu lotniczego im. Chopina w Warszawie, Auli Głównej PW, Warsaw Spire itd). Aktywny członek SITP, członek sekcji wentylacji i klimatyzacji PAN, członek PZITS. Uczestnik i współautor programów badawczo-rozwojowych dotyczących systemów różnicowania ciśnienia, układów adaptacyjnych dla systemów wentylacji pożarowej oraz systemów oddymiania klatek schodowych.
Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Specjalista ds. zagadnień związanych z projektowaniem i wykonawstwem systemów oddymiania grawitacyjnego i mechanicznego. Pracownik firmy Mercor S.A. na stanowisku specjalista ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych - projektant.
W 2020 r. uzyskała tytuł doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych na Politechnice Warszawskiej. Absolwent studiów podyplomowych „Systemy oddymiania budynków – wentylacja pożarowa” realizowanych na Politechnice Warszawskiej, a od 2016 r. również wykładowca tych studiów. Specjalizuje się w wykonywaniu analiz numerycznych oraz badań różnych systemów wentylacji pożarowej. Pracuje w firmie Smay na stanowisku kierownika działu badań i analiz CFD.
Program
- Wymagania prawne w zakresie instalacji oddymiania grawitacyjnego:
- Wymagania dla klatek schodowych,
- Wymagania dla hal,
- Wymagania dla pasaży;
- Oddymianie grawitacyjne klatek schodowych na podstawie wytycznych CNBOP oraz PN-B-02877-4. Analiza wpływu wydajności nawiewu w systemach oddymiania klatek schodowych na podniesienie efektywności instalacji;
- Pożary projektowe w obiektach w których wymaga się zastosowania oddymiania grawitacyjnego;
- Projektowanie instalacji oddymiania grawitacyjnego na podstawie BS 7346-4 (TR 12101-5). Tok działania, przykłady projektowe oraz analiz CFD;
- Porównanie standardów oddymiania grawitacyjnego: BS 7346-4; NFPA 204; PN-B-02877-4. Czy należy oddymiać wszystkie pomieszczenia? Jak wybrać odpowiednią normę do danego obiektu? Kiedy lepsze jest oddymianie grawitacyjne a kiedy mechaniczne? I do jakiego obiektu? Jaki jest wpływ wiatru?
- Projektowanie instalacji oddymiania grawitacyjnego na podstawie NFPA 204. Tok działania oraz przykłady projektowe;
- Organizacja napływu kompensacyjnego w systemach oddymiania grawitacyjnego;
- Elementy składowe systemów oddymiania grawitacyjnego i ich omówienie (centrale, siłowniki, klapy). Próby odbiorowe techniczne.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres dgajownik@cnbop.pl nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
- Przesłać potwierdzenie dokonania wpłaty na adres dgajownik@cnbop.pl.
- W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko te osoby, które w terminie przesłały kartę uczestnictwa oraz dokonały wpłaty na wskazane konto bankowe.
- Nie złożenie rezygnacji z udziału w szkoleniu i nieobecność na szkoleniu nie zwalnia Uczestnika lub Instytucji Zgłaszającej z obowiązku uiszczenia opłaty za udział w szkoleniu w pełnej wysokości, a uiszczona opłata nie podlega zwrotowi.
Prawa autorskie: wszystkie prawa do materiałów szkoleniowych są wyłączną własnością CNBOP-PIB. Kopiowanie materiałów szkoleniowych w całości lub części wymaga pisemnej zgody Dyrektora CNBOP-PIB.