NOWOŚĆ Warsztaty on-line: Wprowadzanie do obrotu wyrobów budowlanych z zakresu ochrony przeciwpożarowej- wybrane aspekty 09.11.2023
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
Szkolenie realizowane przez Platformę e-learningową
Głównym celem szkolenia jest uzyskanie odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z wprowadzeniem do obrotu wyrobów budowlanych.
Szkolenie skierowane jest do osób odpowiedzialnych w jednostkach administracji publicznej za wprowadzenie do obrotu wyrobów budowlanych, osób dokonujących zakupów wyrobów budowlanych z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz do obiorców instalacji i systemów montowanych w obiektach budowlanych, a także dla projektantów, rzeczoznawców i wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;
- Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
- Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
Absolwentka studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od 2005 roku pracownik Jednostki Certyfikującej CNBOP-PIB. Aktualnie Z-ca Kierownika Jednostki Certyfikującej. Współautorka kilkunastu publikacji (książki, monografie, artykuły branżowe) z zakresu oceny zgodności, bezpieczeństwa powszechnego, ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego.
Absolwent studiów I i II stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (2003-2009). Od 2007 roku pracownik Jednostki Certyfikującej CNBOP-PIB Specjalizacja: armatura i osprzęt pożarniczy, hydrauliczne i pneumatyczne narzędzia ratownicze, pompy pożarnicze. Aktualnie kierownik Jednostki Certyfikującej.
Warsztaty
Blok I będzie obejmował:
- zapisy ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych,
- podstawowe pojęcia i definicje stosowane w ustawie o wyrobach budowlanych,
- zakres przedmiotowy ustawy o wyrobach budowlanych, jakie wyroby są objęte zapisami ustawy,
- wyroby budowlane dopuszczone do jednostkowego zastosowania w obiekcie budowlanym,
- sposób deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oznakowanych znakiem budowlanym,
- krajowe systemy oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych wyrobów budowlanych –zadania producentów i strony trzeciej – akredytowanych jednostek certyfikujących i laboratoriów,
- wyroby budowlane objęte obowiązkiem sporządzania krajowej deklaracji właściwości użytkowych i właściwe dla tych wyrobów krajowe systemy oceny,
- krajowa ocena techniczna - zasady udzielania, zmiany i uchylania oraz jednostki upoważnione do ich wydawania,
- krajowe deklaracje właściwości użytkowych (KDWU) – wskazówki do opracowania i najczęściej popełniane błędy przy ich opracowywaniu.
Blok II będzie obejmował:
- wyroby budowlane z zakresu ochrony przeciwpożarowej objęte obowiązkiem oznakowania CE,
- oznakowanie CE (etykieta CE) i wymagane informacje, które powinny towarzyszyć temu oznakowaniu,
- normy zharmonizowane na wyroby budowlane, gdzie szukać, co zawierają, koegzystencja,
- Europejski Dokument Oceny (EDO) i Europejska Ocena Techniczna oraz jednostki upoważnione do ich wydawania,
- deklaracja właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oznakowanych CE i sposób jej dostarczania z wyrobem budowlanym - wskazówki do opracowania i najczęściej popełniane błędy,
- prognozowane zmiany w przepisach Rozporządzenia 305/ 2011 CPR.
Blok III będzie obejmował zagadnienia dotyczące:
- systemu dopuszczenia do użytkowania wyrobów budowlanych w Polsce,
- tego, co należy wiedzieć o świadectwach dopuszczenia (zmiany w wyrobie, okres ważności, świadectwa ważne niezaktualizowane),
- możliwych konsekwencji prawnych za naruszenie przepisów ustawy o wyrobach budowlanych i innych przepisów w tym zakresie wraz ze studium przypadku.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.