CNBOP-PIB zaprasza do udziału w konferencji XI Forum III Wieku

Brak zdjęcia
04.09.2019 - 07.09.2019
Inne

W dniach 4-7 września 2019 roku w Nowym Sączu i Krynicy Zdroju odbędzie się XI FORUM III WIEKU, konferencja towarzysząca XXIX Forum Ekonomicznemu.

Głównymi organizatorami konferencji są:

  • Stowarzyszenie Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
  • Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz
  • Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego.

Forum III WIEKU jest wydarzeniem cyklicznym. To miejsce debat, dyskusji, warsztatów oraz platforma wymiany krajowych i międzynarodowych doświadczeń na tematy związane z polityką senioralną, ochroną zdrowia, bezpieczeństwem i potrzebami osób starszych.

W sesjach plenarnych, panelach i debatach najbliższej edycji Forum III Wieku weźmie udział ponad 250 osób, w tym przedstawiciele kilkudziesięciu UTW z całego kraju oraz liderzy innych organizacji seniorskich, krajowi i zagraniczni uczestnicy Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, wśród których są politycy, naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych.

W trzecim dniu wydarzenia, 6 września 2019 r., w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu odbędą się m.in. warsztaty, prezentacje partnerów wydarzenia oraz sesja plenarna „Forum Bezpiecznego Seniora”. Wezmą w niej udział także przedstawiciele CNBOP-PIB, którzy w związku z nadaniem CNBOP-PIB uprawnień do certyfikowania nowych kwalifikacji rynkowych włączonych do Zintegrowanego Sytemu Kwalifikacji (w tym „Montaż i konserwacja autonomicznych czujek: tlenku węgla, dymu, ciepła i gazu”), przybliżą słuchaczom kwestie dotyczące:

  • znaczenia prewencji w ochronie przeciwpożarowej w kontekście grup społecznych
    o szczególnych potrzebach,
  • certyfikacji usług zwiększających poziom bezpieczeństwa obywateli oraz ich mienia,
  • zalet szerokiej współpracy służb publicznych i organizacji pozarządowych w zakresie świadczenia dedykowanych usług ochronnych seniorom oraz osobom zależnym, w szczególności samotnie zamieszkującym obiekty kategorii ZL-IV.

Zapisy na bezpłatny udział w obradach XI Forum III Wieku w dniu 6.09.2019 r. przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej

XI Forum III Wieku zostało objęte patronatem honorowym CNBOP-PIB.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!