20850 uczestników                                                          
7658 wydanych certyfikatów                         
  6440  wydanych zaświadczeń                           

Informacje ogólne

Koszt szkolenia

Prelegenci

Program szkolenia

Koordynator szkolenia
mgr Ilona Masna
tel. 22 769 33 04, kom. 692 149 552
e-mail: imasna@cnbop.pl
Lokalizacja
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka. Możliwość uczestnictwa on-line
Liczba miejsc
25 *
Opis

W związku ze zmianami w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej dotyczącymi rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i samodzielnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, CNBOP-PIB otrzymało akredytację Komendanta Głównego  PSP na prowadzenie szkoleń według przygotowanego i przedłożonego do KG PSP programu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jednodniowego, punktowanego szkolenia prowadzonego przez specjalistów CNBOP-PIB oraz praktyków współpracujących z Instytutem.

Szkolenie ma na celu przedstawienie rzeczoznawcom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pożarowego zawartych w przepisach techniczno-budowlanych oraz przeciwpożarowych. Poprzez zajęcia warsztatowe uczestnikom szkolenia zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady rozwiązań projektowych i ocena ich prawidłowości pod względem ochrony przeciwpożarowej, a także wyjaśnienia najczęściej pojawiających się problemów i błędów projektowanych.

Liczba punktów przyznana za szkolenie: 4 pkt.

Ilość godzin: 12

Adresaci szkolenia

Szkolenie dla Rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, kandydatów na rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz specjalistów.

Osoby nie będące rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych podchodzą DOBROWOLNIE do testu na zakończenie szkolenia. Niezależnie od podjętej decyzji, zarówno w przypadku podejścia do testu lub nie otrzymują Zaświadczenie o uczestniczeniu w szkolenia.

Koszt szkolenia
Wariant I
Wariant I – RZECZOZNAWCA
1 250,00 zł brutto / osoba (szkolenie zwolnione z podatku VAT na podstawa § 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień Dz.U. 2020 poz.1983 oraz z 2021 r. poz.2464)
Wariant II– KANDYDAT NA RZECZOZNAWCĘ
400,00 zł brutto / osoba (promocyjna cena szkolenia obowiązuje pod warunkiem zebrania grupy co najmniej 15 rzeczoznawców – o ostatecznej kwocie do wpłaty zostaną Państwo poinformowani przez organizatora po zakończeniu rekrutacji i ustaleniu liczby uczestników)

Obejmuje:

  • Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;
  • Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
  • Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
dr inż. Michał Chmiel

Kierownik Jednostki Certyfikującej CNBOP-PIB w Józefowie. Pełni funkcję audytora inspekcji zakładowej kontroli Produkcji (ZKP) oraz ocen warunków techniczno – organizacyjnych (WTO). Pracuje również jako wykładowca na szkoleniach  dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż., inspektorów ochrony przeciwpożarowej, projektantów, instalatorów i konserwatorów

mgr inż. Paweł Stępień

Od 2006 roku pracownik Centrum Naukowo-Badawczzego Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowego Instytutu Badawczego w Józefowie. Od 2009 roku na stanowisku kierownika Zespołu Laboratoriów Sygnalizacji Alarmu Pożaru i Automatyki Pożarniczej. Członek komitetów technicznych przy PKN - KT264 ds. Systemów Sygnalizacji Pożarowej oraz KT 306  ds. Bezpieczeństwa Powszechnego i Ochrony Ludności. Specjalizacja w zakresie badania EMC i zasilaczy pożarowych. Specjslista w zakresie badań na potrzeby certyfikacji elementów systemów sygnalizacji pożarowej oraz systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (central sygnalizacji pożarowej, central dźwiękowych systemów ostrzegawczych, głośników, zasilaczy), auditor inspekcji zakładowych kontroli produkcji. Autor kilkudziesięciu publikacji i referatów na konferencjach naukowo-technicznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

dr inż. Tomasz Popielarczyk

Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od początku swojej pracy zawodowej związany z Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej, jako Specjalista Zespołu Laboratoriów Sygnalizacji Alarmu Pożaru i Automatyki Pożarniczej. Zajmuje się badaniami kwalifikacyjnymi, w tym badaniami funkcjonalnymi, środowiskowymi oraz kompatybilności elektromagnetycznej, na potrzeby certyfikacji urządzeń systemów sygnalizacji pożarowej, głównie central i głośników do dźwiękowych systemów ostrzegawczych oraz systemów zasilania. Wieloletni auditor wiodący lub techniczny dokonuje ocen zakładowej kontroli produkcji badanych wyrobów. Autor publikacji na tematy związane z ochroną przeciwpożarową budynków i obiektów budowlanych. Specjalista w zakresie badań na potrzeby certyfikacji elementów systemów sygnalizacji pożarowej oraz systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (central sygnalizacji pożarowej, central dźwiękowych systemów ostrzegawczych, głośników, zasilaczy), auditor inspekcji zakładowych kontroli produkcji. Autor kilkudziesięciu publikacji i referatów na konferencjach naukowo-technicznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

dr inż. Grzegorz Kubicki

Absolwent i Wykładowca Politechniki Warszawskiej z ponad 19 letnim stażem. Specjalista w dziedzinie wentylacji pożarowej, wykładowca i prowadzący przedmiot Wentylacja pożarowa. Założyciel i od 11 lat kierownik studiów podyplomowych „Systemy oddymiania budynków – wentylacja pożarowa”. Autor lub współautor wielu artykułów i referatów z dziedziny wentylacji pożarowej oraz podręcznika akademickiego pt. „Wentylacja Pożarowa”. Autor licznych ekspertyz oraz koncepcji technicznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego (m.in. dla portu lotniczego im. Chopina w Warszawie, Auli Głównej PW, Warsaw Spire itd). Aktywny członek SITP, członek sekcji wentylacji i klimatyzacji PAN, członek PZITS. Uczestnik i współautor programów badawczo-rozwojowych dotyczących systemów różnicowania ciśnienia, układów adaptacyjnych dla systemów wentylacji pożarowej oraz systemów oddymiania klatek schodowych. 

dr inż. Grzegorz Sztarbała

Absolwent Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Studia ukończył w 2002 roku uzyskując tytuł magistra inżyniera o specjalności Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja -  praca dyplomowa „Wyznaczenie powierzchni czynnej klap dymowych przy wykorzystaniu metody numerycznej mechaniki płynów” opracowana pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Bogdana Mizielińskiego. W latach 2001-2013 specjalista w Zakładzie Badań Ogniowych Instytut Techniki Budowlanej początkowo na stanowisku specjalisty inżynieryjno-technicznego, a następnie asystenta (2003-2013) i adiunkta (2013). W 2012 roku w Instytucie Techniki Budowlanej uzyskał tytuł doktor nauk technicznych z wyróżnieniem w dziedzinie budownictwo za rozprawę doktorską „Oddziaływanie wiatru na przepływ powietrza w tunelu w warunkach pożaru”. W ramach powierzonych mu obowiązku w Zakładzie Badań Ogniowych ITB prowadził i opracowywał programy badań ogniowych elementów systemów wentylacji pożarowej, wykonywał analizy numeryczne rozprzestrzeniania się dymu i ciepła w różnego rodzaju obiektów budowlanych z wykorzystaniem metod numerycznej mechaniki płynów oraz symulacje procesu ewakuacji ludzi, prowadził próby z wykorzystaniem metodyki ciepłego dymu. Od 2006 roku jest wykładowcą na Podyplomowym Studium Politechniki Warszawskiej – Systemy oddymiania budynków. W latach 2010-2013 kierownik kursu pn. „Projektowanie systemów wentylacji pożarowej obiektów budowlanych” prowadzonego w Instytucie Techniki Budowlanej. W latach 2013-2015 zatrudniony na stanowisku adiunkta na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, gdzie prowadził zajęcia dydaktyczne i wykłady dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego i stosowanych nim metod obliczeniowych.

Od 2013 roku jest pracownikiem firmy ARDOR Ewa Sztarbała, w której zajmuje się opracowaniem koncepcji funkcjonowania systemów wentylacji pożarowej, obliczeniami numerycznymi rozprzestrzeniania się dymu i ciepła, symulacji procesu ewakuacji ludzi oraz oceną skuteczności funkcjonowania systemów wentylacji pożarowej z wykorzystaniem ciepłego dymu. W latach 2013-2016  przewodniczył grupie roboczej Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN TC191/SC1/WG5 - Design and calculation methods for smoke and heat exhaust ventilation systems. Ekspert Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Europejskim Komitecie Normalizacyjnym w ramach komitetów CEN TC191/SC1/WG2 - Natural smoke and heat exhaust ventilators oraz CEN TC191/SC1/WG9 - Smokecontrol in coveredvehicleparks, gdzie przewodniczy pracom grupy zadaniowej w ramach Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego TC191/SC1/WG9/TG1 – Computational Fluid Dynamics (CFD).

Wymagania, stosowanie i projektowanie systemów wentylacji pożarowej - szkolenie CNBOP-PIB

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.

Szkolenie hybrydowe – możliwość wyboru uczestniczenia w szkoleniu stacjonarnym lub on-line (wybór zaznaczamy w karcie zgłoszeniowej) – zasady organizacji dostępne są w Regulaminie przedsięwzięć szkoleniowych

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:

  1. POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora do dnia 07.04.2023, po tym terminie otrzymacie Państwo potwierdzenie organizacji. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
  2. Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

1 Termin ustalany przy zgłoszeniu się minimalnej liczby osób

2 Nowy termin wkrótce