20850 uczestników                                                          
7658 wydanych certyfikatów                         
  6440  wydanych zaświadczeń                           

Informacje ogólne

Koszt szkolenia

Prelegenci

Program szkolenia

Koordynator szkolenia
mgr Ilona Masna
tel. 22 769 33 04, kom. 692 149 552
e-mail: imasna@cnbop.pl
Lokalizacja
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Nadwiślańska 213
05-420 Józefów /k. Otwocka
Liczba miejsc
25 *
Opis

W związku ze zmianami w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej dotyczącymi rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych i samodzielnym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, CNBOP-PIB otrzymało akredytację Komendanta Głównego  PSP na prowadzenie szkoleń według przygotowanego i przedłożonego do KG PSP programu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jednodniowego, punktowanego szkolenia prowadzonego przez specjalistów CNBOP-PIB oraz praktyków współpracujących z Instytutem.

Szkolenie ma na celu przedstawienie rzeczoznawcom zagadnień z zakresu bezpieczeństwa pożarowego zawartych w przepisach techniczno-budowlanych oraz przeciwpożarowych. Poprzez zajęcia warsztatowe uczestnikom szkolenia zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady rozwiązań projektowych i ocena ich prawidłowości pod względem ochrony przeciwpożarowej, a także wyjaśnienia najczęściej pojawiających się problemów i błędów projektowanych.

Liczba punktów przyznana za szkolenie: 3 pkt.

Ilość godzin: 10

Adresaci szkolenia

Szkolenie dla Rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, kandydatów na rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz specjalistów.

Osoby nie będące rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych podchodzą DOBROWOLNIE do testu na zakończenie szkolenia. Niezależnie od podjętej decyzji, zarówno w przypadku podejścia do testu lub nie otrzymują Zaświadczenie o uczestniczeniu w szkolenia.

Koszt szkolenia
Wariant I
Zgłoszenie dla 1 osoby
900,00 zł brutto / osoba (szkolenie zwolnione z podatku VAT na podstawa § 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień Dz.U. 2020 poz.1983 oraz z 2021 r. poz.2464)

Obejmuje:

  • Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
  • Dostęp do testu sprawdzającego wiedzę na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB; test w wersji papierowej na zakończenie szkolenia;
  • Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
  • Obiad i serwis kawowy;
dr inż. Marcin Cisek

Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarne oraz Wspólnik w firmie Protect Tadeusz Cisek i Wspólnicy Spółka Jawna. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Posiada stopień naukowy doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport uzyskany w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Prowadzi działalność naukową, popularyzatorską oraz edukacyjną. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, analizy ryzyka oraz komputerowych symulacji pożaru i ewakuacji.

Marek Oficjalski

Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Wydziału Inżynierii Lądowej na kierunku Budownictwo Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo energetyki jądrowej”. Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego.

Norbert Bartkowiak

Absolwent wydziału automatyki Politechniki Poznańskiej oraz podyplomowych studiów Fizyczna i Techniczna Ochrona Mienia w Wojskowej Akademii Technicznej. Od 30 lat zajmuje się tematyką technicznej ochrony mienia i zarządzania bezpieczeństwem. Autor wielu publikacji z dziedziny technicznych środków ochrony mienia oraz zintegrowanych systemów zarządzania bezpieczeństwem. Członek Rady Redakcyjnej kwartalnika Ochrona Przeciwpożarowa. Rzeczoznawca Izby Rzeczoznawców SITP. Wieloletni wykładowca w ośrodku szkoleniowym PISA. Członek Komitetu Technicznego przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Praktykw zakresie sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi i ich integracji.

mgr inż. Krzysztof Kawecki

Inżynier bezpieczeństwa pożarowego, łączący wykształcenie elektroniczne Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych w specjalizacji Inżynierii Komputerowej oraz pożarnicze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Związany z branżą zabezpieczeń ppoż. od ponad 10 lat, posiadający doświadczenie zawodowe w obszarze systemów sygnalizacji pożarowej. Inżynier z doświadczeniem w zakresie konserwacji, instalacji, projektowania i uruchamiania instalacji: sygnalizacji pożarowej, sterowania oddymianiem, zamknięć przeciwpożarowych, detekcji gazów, sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi oraz integracji urządzeń przeciwpożarowych. Autor opracowań m.in. jak scenariusze pożarowe, matryce sterowań oraz audytor systemów sygnalizacji pożarowej w ramach współpracy z firmą PROTECT Tadeusz Cisek i Wspólnicy Spółka Jawna jako Konsultant w zakresie automatyki pożarniczej i scenariuszy pożarowych. Członek Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego. Prelegent na konferencjach branżowych i warsztatach w zakresie technicznych systemów bezpieczeństwa pożarowego.

Scenariusze pożarowe - szkolenie CNBOP-PIB

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:

  1. POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora do dnia 12.03.2024, po tym terminie otrzymacie Państwo potwierdzenie organizacji. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
  2. Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

1 Termin ustalany przy zgłoszeniu się minimalnej liczby osób

2 Nowy termin wkrótce