Do odwołania wszystkie szkolenia organizowane przez CNBOP-PIB będą realizowane w formule on-line.
Stałe urządzenia gaśnicze gazowe w ochronie przeciwpożarowej 14-16.06.2021
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
Szkolenie realizowane przez Platformę e-learningową
Celem szkolenia jest przekazanie specjalistycznej wiedzy związanej z projektowaniem, doborem, montażem, użytkowaniem i konserwacją stałych urządzeń gaśniczych gazowych stosowanych na potrzeby ochrony przeciwpożarowej budynków i obiektów budowlanych.
Szkolenie skierowane jest do osób oferujących oraz wykonujących usługi w zakresie projektowania, doboru, montażu, użytkowania i konserwacji stałych urządzeń gaśniczych gazowych, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w formie pdf;
- Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
- Certyfikat kwalifikacji lub zaświadczenie o uczestnictwie;
Specjaliści CNBOP–PIB oraz SGSP, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, przedstawiciele firm oferujących certyfikowane wyroby na rynku.
Dzień I
- Otwarcie szkolenia. Działalność edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa pożarowego.
- Aktualne i obowiązujące przepisy, rozporządzenia, normy.
- Zasady wprowadzania do obrotu podzespołów SUG- G.
- Urządzenia gaśnicze gazowe. Specyficzny wyrób budowlany.
- Rodzaje systemów, gazów. Aktualnie powszechnie stosowane i dopuszczone. Miejsca zastosowań.
- Podstawowe definicje;
- Elementy SUG-G;
- Ogólne zasady projektowania - zawartość dokumentacji, dobór stężeń, obliczanie ilości gazu;
- Odciążenia.
- Czas retencji w pomieszczeniu chronionym stałym urządzeniem gaśniczym gazowym.
Dzień II
- Odbiory PSP instalacji SUG-G (analiza dokumentacji, dokumentacja, próby praktyczne).
- Stosowanie systemów wczesnej detekcji dymu do sterowania stałymi urządzeniami gaśniczymi gazowymi.
- Dobre praktyki, najczęściej popełniane błędy i jak się ich wystrzegać. Typowe błędy w projektowaniu i instalowaniu systemów SUG-G.
- Sterowania w systemach gaśniczych. Detekcja i wykrywanie pożaru.
- Zasady budowy rurociągów instalacji gaśniczych gazowych. Rury, złączki, mocowania. Przykłady złej i dobrej praktyki inżynierskiej.
- Nowe zapisy w standardach projektowania, budowy i eksploatacji SUG gazowych. Kierunki zmian.
Dzień III
- Sterowanie i monitoring.
- Tłumiki do dysz – fakty i mity.
- Konserwacja i kontrole okresowe SUG-G.
- Egzamin - test.
- Zakończenie szkolenia Rozdanie certyfikatów kwalifikacyjnych.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
Szanowni Państwo,
w związku z panującą epidemią COVID-19, do odwołania nie podejmujemy się prowadzenia szkoleń stacjonarnych, mamy dla Państwa alternatywę w postaci szkoleń realizowanych przez Platformę e-learningową CNBOP-PIB.
Organizację szkolenia będziemy potwierdzać po zebraniu wystarczającej liczby uczestników.
Warunkiem udziału w szkoleniu jest przesłanie karty zgłoszeniowej oraz dokonanie (po otrzymaniu informacji z CNBOP-PIB) płatności za szkolenie, aby uzyskać dostęp do Platformy.
Do obsługi platformy konieczne jest zalogowanie się do niej (zaleca się korzystanie z przeglądarek Chrome w wersji 80 i wyższej)
Na Platformie dostępne będą:
- program ClickMeeting, umożliwiający zdalne połączenie z wykładowcą w czasie rzeczywistym (słyszą Państwo głos wykładowcy, na czacie, który jest elementem tego samego narzędzia informatycznego, piszą Państwo potencjalne pytania dotyczące zakresu szkolenia, na które wykładowca odpowiada na bieżąco do wszystkich słuchaczy),
- prezentacje w plikach pdf do samodzielnego zapoznania się lub prezentacje w plikach do odsłuchania,
- mogą zostać udostępnione filmy lub inne materiały szkoleniowe,
- interakcja z wykładowcami w formie pisemnego chatu, we wskazanych godzinach. Podczas chatu będzie możliwość zadawania pytań w formie pisemnej i otrzymania odpowiedzi od wykładowcy,
- egzamin na platformie będzie się odbywał w formie testu. Do każdego z pytań będą podane trzy możliwe odpowiedzi: A) B) lub C), z pośród których będzie poprawna tylko jedna odpowiedź,
- zaświadczenie / certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia, po poprawnie zdanym egzaminie będzie do Państwa wysyłany wraz z fakturą za szkolenie pocztą, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Jest to jedyna forma w jakiej obecnie możemy zrealizować szkolenia.
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres agolab@cnbop.pl nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
- Dokonać wpłaty na konto Santander Bank Polska S.A. 78 1090 1753 0000 0001 0130 3937 z dopiskiem: Szkolenie sug- gazowe.
- Przesłać potwierdzenie dokonania wpłaty na adres agolab@cnbop.pl.
- W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko te osoby, które w terminie przesłały kartę uczestnictwa oraz dokonały wpłaty na wskazane konto bankowe.
- Nie złożenie rezygnacji z udziału w szkoleniu i nieobecność na szkoleniu nie zwalnia Uczestnika lub Instytucji Zgłaszającej z obowiązku uiszczenia opłaty za udział w szkoleniu w pełnej wysokości, a uiszczona opłata nie podlega zwrotowi.
Prawa autorskie: wszystkie prawa do materiałów szkoleniowych są wyłączną własnością CNBOP-PIB. Kopiowanie materiałów szkoleniowych w całości lub części wymaga pisemnej zgody Dyrektora CNBOP-PIB.