20850 uczestników                                                          
7658 wydanych certyfikatów                         
  6440  wydanych zaświadczeń                           

Informacje ogólne

Koszt szkolenia

Prelegenci

Program szkolenia

Koordynator szkolenia
mgr Dorota Gajownik
tel. (022) 769 33 91
e-mail: dgajownik@cnbop.pl
Lokalizacja


Szkolenie realizowane przez Platformę e-learningową
Liczba miejsc
25 *
Opis

Celem szkolenia jest przedstawienie i omówienie wymagań oraz przedstawienie praktycznych zasad i sposobów właściwego opracowywania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

Adresaci szkolenia

Szkolenie skierowane jest do właścicieli, zarządców oraz użytkowników obiektów, którzy objęci są obowiązkiem sporządzania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, a także do osób, które opracowują lub wykorzystują w swojej działalności instrukcję bezpieczeństwa pożarowego i zawarte w niej informacje - inspektorów ochrony przeciwpożarowej, biegłych sądowych z zakresu pożarnictwa, osoby wykonujące audyty bezpieczeństwa pożarowego, funkcjonariuszy PSP uprawnionych do przeprowadzania czynności kontrolno-rozpoznawczych, członków służb prowadzących działania ratownicze a także inne zainteresowane podmioty zainteresowane ww. tematyką.

Koszt szkolenia
Wariant I
Zgłoszenie dla 1 osoby
1 000,00 zł brutto / osoba (* szkolenie zwolnione z podatku VAT na podstawa § 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień Dz.U. 2020 poz.1983 oraz z 2021 r. poz.2464)

Obejmuje:

  • Materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej;
  • Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
  • Zaświadczenie o realizacji szkolenia;
mgr inż. Grzegorz Ogrodnik

Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej - ochrona przeciwpożarowa, specjalność profilaktyczna (1996). Absolwent studiów podyplomowych Politechniki Łódzkiej „Bezpieczeństwo procesów przemysłowych” (2011). Absolwent studiów podyplomowych Głównego Instytutu Górnictwa "Bezpieczeństwo techniczne w przestrzeniach zagrożonych wybuchem" (2014). Starszy wykładowca w Zakładzie Badania Przyczyn Pożarów i Rozpoznawania Zagrożeń w Katedrze Procesów Spalania Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności SGSP. Praktyk, szkoleniowiec, dydaktyk z 25 doświadczeniem zawodowym. Obszar zainteresowań zawodowych ściśle związany z bezpieczeństwem wybuchowym (ATEX), bezpieczeństwem pożarowym, w tym w szczególności z ewakuacją. Specjalista w zakresie bezpieczeństwa technicznego ATEX. Rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Właściciel i ekspert ds. ochrony przeciwwybuchowej firmy eksperckiej Feraatex Ocena ryzyka pożaru i wybuchu. Ekspert w międzynarodowym zespole ustalającym przyczyny wybuchu w zakładzie branży spożywczej. Doradca techniczny ds. ATEX w zespole audytowym niemieckiej grupy kapitałowej zakładów branży spożywczej w Niemczech, Danii, Szwecji, Litwie, Słowacji i w Polsce. Autor praktycznych opracowań z zakresu ochrony przeciwwybuchowej i przeciwpożarowej dla obiektów użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, centrów logistycznych, obiektów produkcyjno-magazynowych, w tym w branży spożywczej, samochodowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej, lakierniczej, metalizacji natryskowej, oczyszczalni ścieków i innych. Autor „Wytycznych opracowywania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Poradnik dobrej praktyki” (2018). Prelegent branżowych konferencji technicznych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ochrony przeciwwybuchowej. Prelegent autorskich szkoleń prowadzonych w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej PIB z tematyki ochrony przeciwpożarowej i dyrektywy ATEX.

Tematyka szkolenia

  1. Koncepcja bezpieczeństwa pożarowego. Obowiązki z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
  2. Rys historyczny. Instrukcja wczoraj i dziś.
  3. Jak sporządzić dobry dokument. Zasady dobrej praktyki.
  4. Obecne wymagania. Właściwa interpretacja. Problemy i ich rozwiązanie.
  5. Struktura opracowania. Przykładowy układ opracowania. Część opisowa.
  6. Struktura opracowania. Część graficzna.
  7. Struktura opracowania. Część graficzna. Zasady i sposoby tworzenia planów – koncepcja planu wg DIN.Zasady i sposoby tworzenia planów – koncepcja planu wg DIN.
  8. Struktura opracowania. Część graficzna. Przykładowe rozwiązania.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:

  1. DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres koordynatora nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
  2. Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

1 Termin ustalany przy zgłoszeniu się minimalnej liczby osób

2 Nowy termin wkrótce