Do odwołania wszystkie szkolenia organizowane przez CNBOP-PIB będą realizowane w formule on-line.
Dyrektywa ATEX. Ocena ryzyka związanego z możliwością wystąpienia atmosfer wybuchowych – podejście praktyczne 21.06.2021
Informacje ogólne
Koszt szkolenia
Prelegenci
Program szkolenia
Szkolenie realizowane przez Platformę e-learningową
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowym podejściem do kwestii związanych ochroną przed wybuchem (przepisy przeciwpożarowe, dyrektywy ATEX) oraz przedstawienie praktycznego sposobu przeprowadzania oceny ryzyka wybuchowego związanego z możliwością wystąpienia w miejscu pracy atmosfer wybuchowych w postaci mieszanin gazów palnych, par cieczy palnych oraz pyłów lub włókien palnych z powietrzem.
Szkolenie adresowane jest do pracodawców, osób odpowiedzialnych za sprawy bezpieczeństwa pożarowego i wybuchowego w zakładach pracy, w których stosowane (magazynowane, wytwarzane, przetwarzane, transportowane, używane) są substancje palne w postaci gazów, cieczy i pyłów palnych. Szkolenie adresowane jest także do projektantów, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, pracowników działów utrzymania ruch, działów bhp, osób wykonujące audyty bezpieczeństwa pożarowego i wybuchowego, inspektorów ochrony przeciwpożarowej, funkcjonariuszy PSP, PIP, ubezpieczycieli a także innych zainteresowanych ww. tematyką.
Wariant I
Obejmuje:
- Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej;
- Dostęp i szkolenie na Platformie e-learningowej CNBOP-PIB;
- Zaświadczenie o uczestnictwie;
Wykładowca w Zakładzie Analiz i Rozpoznawania Zagrożeń w Katedrze Bezpieczeństwa Budowli i Rozpoznawania Zagrożeń Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Absolwent studiów podyplomowych Politechniki Łódzkiej „Bezpieczeństwo procesów przemysłowych”, absolwent studiów podyplomowych Głównego Instytutu Górnictwa "Bezpieczeństwo techniczne w przestrzeniach zagrożonych wybuchem", menedżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (certyfikat kompetencji MEx), rzeczoznawca do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Tematyka szkolenia
- Zagrożenie wybuchem. Studium przypadków;
- Koncepcja ochrony przeciwwybuchowej. Zasady bezpieczeństwa wybuchowego;
- Podstawowe regulacje prawne. Obowiązki z zakresu ochrony przeciwwybuchowej. Dokumentacja zabezpieczenia przed wybuchem;
- Ocena zagrożenia wybuchem. Metodyka oceny zagrożenia wybuchem pomieszczeń. Problemy obliczeniowe z przykładami;
- Ocena ryzyka wybuchowego (ATEX). Metoda ocena ryzyka;
- Przykładowa ocena ryzyka wybuchowego. Branża spożywcza – rozpoznanie, analiza i ocena zagrożenia wybuchem;
- Przykładowa ocena ryzyka wybuchowego. Branża spożywcza – ocena ryzyka ATEX;
- Przykładowa ocena ryzyka wybuchowego. Branża lakiernicza - rozpoznanie, analiza i ocena zagrożenia wybuchem;
- Przykładowa ocena ryzyka wybuchowego. Branża lakiernicza – ocena ryzyka ATEX.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania minimalnej liczby Uczestników szkolenia lub z innych przyczyn niezależnych od Organizatora.
Szanowni Państwo,
w związku z panującą epidemią COVID-19, do odwołania nie podejmujemy się prowadzenia szkoleń stacjonarnych. Mamy dla Państwa alternatywę w postaci szkoleń realizowanych przez Platformę e-learningową CNBOP-PIB z wykorzystaniem programu ClickMeeting, umożliwiającego zdalne połączenie z wykładowcą w czasie rzeczywistym (słyszą Państwo głos wykładowcy, na czacie, który jest elementem tego samego narzędzia informatycznego, piszą Państwo potencjalne pytania dotyczące zakresu szkolenia, na które wykładowca odpowiada na bieżąco do wszystkich słuchaczy). Ponieważ szkolenie trwa 8 godzin zostanie podzielone na bloki czasowe umożliwiające komfortową realizację szkolenia dla wykładowcy jak i dla uczestników.
Organizację szkolenia będziemy potwierdzać po zebraniu wystarczającej liczby uczestników.
Warunkiem udziału w szkoleniu jest przesłanie karty zgłoszeniowej oraz dokonanie (po otrzymaniu informacji z CNBOP-PIB) płatności za szkolenie, aby uzyskać dostęp do Platformy.
Do obsługi platformy konieczne jest zalogowanie się do niej (zaleca się korzystanie z przeglądarek Chrome w wersji 80 i wyższej) Jest to jedyna forma w jakiej obecnie możemy zrealizować szkolenia.
W przypadku pytań jestem do Państwa do dyspozycji pod adresem e-mail: agolab@cnbop.pl lub telefonem 22 76 93 221
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU NALEŻY:
- DOKONAĆ REZERWACJI ONLINE lub POBRAĆ KARTĘ UCZESTNICTWA, a następnie przesłać na adres agolab@cnbop.pl nie później niż na 14 dni przed przewidywanym terminem rozpoczęcia szkolenia. PROSIMY O UWAŻNE WPISYWANIE DANYCH DO WYSTAWIENIA FAKTURY - BRAK MOŻLIWOŚCI ZMIANY DANYCH PO WYSTAWIENIU I ZATWIERDZENIU FAKTURY.
- Po otrzymaniu Karty Uczestnictwa Organizator przesyła potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
- Dokonać wpłaty na konto Santander Bank Polska S.A. 78 1090 1753 0000 0001 0130 3937 z dopiskiem: Szkolenie Instrukcja przeciwpożarowa.
- Przesłać potwierdzenie dokonania wpłaty na adres agolab@cnbop.pl.
- W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko te osoby, które w terminie przesłały kartę uczestnictwa oraz dokonały wpłaty na wskazane konto bankowe.
- Nie złożenie rezygnacji z udziału w szkoleniu i nieobecność na szkoleniu nie zwalnia Uczestnika lub Instytucji Zgłaszającej z obowiązku uiszczenia opłaty za udział w szkoleniu w pełnej wysokości, a uiszczona opłata nie podlega zwrotowi.
Prawa autorskie: wszystkie prawa do materiałów szkoleniowych są wyłączną własnością CNBOP-PIB. Kopiowanie materiałów szkoleniowych w całości lub części wymaga pisemnej zgody Dyrektora CNBOP-PIB.