Pierwsze certyfikaty dla pilotów bezzałogowych statków powietrznych wydane przez CNBOP-PIB

Pierwsze certyfikaty dla pilotów bezzałogowych statków powietrznych wydane przez CNBOP-PIB
24 maj 2023

Za nami pierwszy egzamin państwowy nadający uprawnienia dla pilotów bezzałogowych statków powietrznych (BSP) na poziomie NSTS-05 i NSTS-06. Egzamin był zwieńczeniem kursu, który zorganizowaliśmy na mocy porozumienia o współpracy na rzecz doskonalenia umiejętności współdziałania pilotów dronów na terenie naszego powiatu.

Certyfikaty ukończenia szkolenia oraz uprawnienia ULC odebrało 6 policjantów, 6 strażaków oraz 3 pracowników cywilnych z Powiatu Otwockiego. W uroczystym przekazaniu certyfikatów uczestniczyli: Krzysztof Szczegielniak – Starosta Powiatu Otwockiego, Kinga Błaszczyk – Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, bryg. Michał Gigoła – Komendant Powiatowy PSP w Otwocku oraz komisarz Paweł Smoliński – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Otwocku.

Zrealizowane w CNBOP-PIB szkolenie to ważna inicjatywa, która ma podnieść bezpieczeństwo i usprawnić współpracę między służbami. Wczorajszy egzamin to kamień milowy w rozwoju certyfikowanego ośrodka szkolenia, jakim jest Centrum Dronów CNBOP-PIB.